Πολύδροσο Θεσπρωτίας

Το Πολύδροσο είναι ένα μικρό χωριό του δήμου Παραμυθιάς Θεσπρωτίας που βρίσκεται στα όρια των Νομών Θεσπρωτίας και Ιωαννίνων.

Χτισμένο στις πλαγιές του ποταμού Καλαμά μέσα σε ένα καταπράσινο περιβάλλον δικαιολογεί απόλυτα το σημερινό όνομά του μιας και οι άφθονες πηγές του αλλά και τα δέντρα που το περιβάλλουν, του χαρίζουν τη δροσιά κάθε εποχή του χρόνου.

Η απόσταση από την Ηγουμενίτσα είναι 42 χλμ και από τα Ιωάννινα 50 χλμ. Από την Αθήνα η διαδρομή μέσω Ιωαννίνων είναι 500 χλμ. και από τη Θεσσαλονίκη 330.

Μια μέρα - Μια εικόνα

ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ 2016
View Image Download
ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣ...
View Image Download

ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

  • Μαρία Λ
  • Το Άβαταρ του/της Μαρία Λ Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #489 από Μαρία Λ
Απαντήθηκε από Μαρία Λ στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
Ειπώθηκε στο τσατ σήμερα το μεσημέρι ότι κάποιοι συγχωριανοί έχουν πρόβλημα να εγγραφούν ως μέλη στο φόρουμ γιατί γράφουν από κοινόχρηστους υπολογιστές. Αυτό πιστεύω ότι δεν είναι λόγος να μην εγγραφούν. Το μόνο που απαιτείται είναι να διαθέτουν ένα προσωπικό e mail Και είναι εύκολο να το αποκτήσουν στην παρακάτω διεύθυνση:

login.yahoo.com/config/mail?.intl=gr

Οι οδηγίες είναι στα ελληνικά και πολύ εύκολη η συμπλήρωση της σχετικής φόρμας.

Έτσι θα μπορούν να μπαίνουν και στο τσατ και να έχουμε ζωντανό διάλογο. Κι ακόμη θα μπορούν να διορθώσουν όποια αβλεψία διαπιστώσουν σε κάποια δημοσίευση.

Η όλη διαδικασία εγγραφής και στο yahoo για μέιλ και στη συνέχεια εδώ, το πολύ πολύ να τους πάρει ένα τέταρτο. Να φροντίσουν μόνο να κρατήσουν αντίγραφο των στοιχείων που θα υποβάλλουν και ειδικά τον κωδικό τους ώστε να τα έχουν σε περίπτωση που τα χρειαστούν στο μέλλον.

Σήμερα πάντως το polydroso.gr παρουσίασε πάλι προβλήματα και ειδικά κατά τις 15.30 μας πέταξε το σύστημα από το τσατ. Επιμένω ότι κάτι πρέπει να γίνει με την ιστορία αυτή. Και το θέμα δεν είναι αν θα είναι ελεύθερο ή κλειστό το φόρουμ όπως γράφτηκε στα μηνύματα αλλά προστατευμένο ή ξέφραγο σε επιθέσεις. Ας βοηθήσουμε όλοι σ αυτό γιατί πραγματικά υπάρχει πρόβλημα.<br><br>Η δημοσίευση επεξεργάστηκε από: Μαρία Λ, at: 20.04.07 17:33

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Κ.Μ.
  • Το Άβαταρ του/της Κ.Μ.
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #493 από Κ.Μ.
Απαντήθηκε από Κ.Μ. στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
Εγώ αν κάτι είναι να μπλοκάρουμε είναι αυτούς που μπαίνουν διαβάζουν και δεν γράφουν. Καλύτερα να γράφεις παρά απλά να παρακολουθείς. Γιατί γράφοντας παίρνεις θέση ακόμα κι αν σε κάποιους δεν αρ΄σεουν αυτά που γράφεις. Θέλει θάρρος να λες τη γνώμη σου και να μπαίνεις αυτόματα σε κριτική μέσα από τη γνώμη σου. Με τους θεατές τι κάνουμε, πως τους βάζουμε στο παιχνίδι. Όχι να κάνουμε κι αποβολές με τόσους εξωφυλλαρούχες... Και όχι μόνο κουβέντα για τους κανόνες του παιχνιδιού , κουβέντα για την κουβέντα αλλά και παιχνίδι, να αλλάζει η μπάλα πόδια μπας και μπει και κανένα γκολ. Και μην πεί κανεις ότι ποδοσφαιροποιώ την κουβέντα μας. Μιλάω επί της ουσίας νομίζω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Μαρία Λ
  • Το Άβαταρ του/της Μαρία Λ Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #499 από Μαρία Λ
Απαντήθηκε από Μαρία Λ στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
Αντί άλλης απάντησης δημοσιεύω αυτό που βρήκα πάλι σήμερα μπαίνοντας στο σάιτ του Πολυδρόσου και την απάντηση που έγραψα εκεί:


www.polydroso.gr/forum/func,view/catid,5/id,498/#498

Emily

Επισκέπτης

Emily - 21.04.07 16:05
Hello! Perfect and very interestin wed portal and visit still . . . Thanks!

απάντηση | παράθεση
Emily

Επισκέπτης

Emily - 21.04.07 16:05
Hello! Perfect and very interestin wed portal and visit still . . .Thanks!

απάντηση | παράθεση
Mark

Επισκέπτης

Mark - 21.04.07 16:07
Hi! Good site respect! . . .Thanks!

απάντηση | παράθεση
Μαρία Λ

Μέλος

Platinum Boarder
Δημοσιεύσεις: 153

Κarma: 0
Απ:Mark - 21.04.07 19:02
Καλωσόρισες Έμιλυ, γεια σου και πάλι Μαρκ. Τι έχετε τέλος πάντων με τον Άγιο Βασίλη μου και έρχεστε συνέχεια και κολλάτε εδώ τα μηνύματά σας?

Θα μου πείτε, εσείς τη δουλειά σας κάνετε. Μεγάλη βιομηχανία η διαφήμιση των πορνοσάιτ στο διαδίκτυο. Εμείς τι χρωστάμε να σας βρίσκουμε καθημερινά μπροστά μας? Αλλά και πάλι δικαιολογημένα θα απαντήσετε πως εσείς απλά βρήκατε ανοιχτή την πόρτα και μπήκατε. Τι να κάνουμε? Αν την κλείσουμε θα παρεξηγηθούν όσοι βαριούνται να γραφτούν μέλη στο σάιτ και όσοι άλλοι προτιμούν την ελευθερία του επισκέπτη για να κάνουν χιούμορ. Ε, ας μάθουμε λοιπόν να ζούμε με τις πορνοδιαφημίσεις κι εμείς και όσα παιδιά μπαίνουν εδώ. Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς?


Ας αφήσουμε λοιπόν όλα τα λουλούδια να ανθίσουν. Εγώ πάντως ξέρω πως για να ανθίσουν λουλούδια, ο κήπος χρειάζεται και ξεβοτάνιασμα και κλάδεμα. Θα συμφωνήσω και με τον Κώστα πως θέλει και λίπασμα, να πάρουν μπροστά όσα διστάζουν. Στα ξέφραγα αμπέλια μόνο τσουκνίδες προκόβουν.

Και να με συμπαθάτε που στην αναδημοσίευση έκανα μόνη μου το κλάδεμα στα επικίνδυνα λινκς. . . Έχει και η δημοκρατία τη λογοκρισία και τους περιορισμούς της όπως και η ελευθερία έχει προϋποθέσεις και όρους. Αλλιώς καταντά αναρχία η μια και ασυδοσία η άλλη.<br><br>Η δημοσίευση επεξεργάστηκε από: Μαρία Λ, at: 21.04.07 19:27

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Μαρία Λ
  • Το Άβαταρ του/της Μαρία Λ Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #500 από Μαρία Λ
Απαντήθηκε από Μαρία Λ στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
Α.Λ. έγραψε:

Στο βάθος του κήπου μιας τέτοιας λογικής μπορεί στο τέλος να προταθεί να βάλουμε password στο χιούμορ και να μην αναπτύσσουμε τις δικές μας σκέψεις αλλά να απαντάμε σε ερωτήσεις με κουτάκια ΣΩΣΤΟ ή ΛΑΘΟΣ σε προκατασκευασμένες σκέψεις, πριν από μας για μας (το κλασσικό αμερικάνικο εξεταστικό σύστημα). Κάτι, δηλαδή, σαν υπερατλαντικό σήριαλ όπου ακούς γέλια-κονσέρβα για να ξέρεις που πρέπει να γελάσεις. Ή όπως γυρίζονται πολλές ζωντανές εκπομπές με την παρουσία κοινού στα τηλεοπτικά studio οπου υπάρχει κλακαδόρος για το γέλιο και τα επιφωνήματα για να δίνει σινιάλο στον κόσμο πότε ΠΡΕΠΕΙ να χειροκροτά, πότε να γελά και πάει λέγοντας...


Άντε λοιπόν να προσθέσετε κι εδώ έναν κλακαδόρο να μας δίνει το σύνθημα. Μόνο να τον εκπαιδεύσετε καλά, γιατί κάποια από τα αστεία όχι μόνο δεν τα καταλαβαίνουμε αλλά όταν ξεπερνάνε τα όρια μας φέρνουν αντί για γέλια, δάκρυα. Εγώ τουλάχιστον δεν ντρέπομαι να το πω ότι προχτές με το σε βάρος μου χιούμορ πέρασα ένα πολύ μαύρο απόγευμα. Γιατί δεν ξέρω με τι γελάνε οι άλλοι αλλά προσωπικά όταν θίγουν την αξιοπρέπειά μου συνήθως πληγώνομαι. Ελπίζω τουλάχιστον εκείνοι που έκαναν την πλάκα να το διασκέδασαν. Μα αλήθεια, το να κάνουμε τους άλλους να κλαίνε είναι διασκέδαση? Είναι χιούμορ? Είναι ελευθερία έκφρασης? Τι στο καλό είναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Α.Λ.
  • Το Άβαταρ του/της Α.Λ.
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #503 από Α.Λ.
Απαντήθηκε από Α.Λ. στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
Η αποσπασματική χρήση και παράθεση των απόψεων των άλλων μπορεί να τις διαστρεβλώνει. Καλό είναι να την αποφεύγουμε οσο δελεαστική κι αν είναι για να εκμαιεύσουμε τα δικά μας συμπεράσματα πάνω στα λόγια των άλλων. Κάτι τέτοιο δεν το αναγνωρίζω ούτε στην πολυαγαπημένη μου αδελφούλα:P<br><br>Η δημοσίευση επεξεργάστηκε από: alexandros, at: 21.04.07 21:03

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Μαρία Λ
  • Το Άβαταρ του/της Μαρία Λ Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
16 Χρόνια 11 Μήνες πριν #509 από Μαρία Λ
Απαντήθηκε από Μαρία Λ στο θέμα Απ:ΤΟ ΡΟΛΟΪ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
«Κυκλάμινο-κυκλάμινο στου βράχου τη σχισμάδα»



Είδες, Κώστα μου, πόσο ενοχλεί να βλέπεις μπροστά σου εκείνα τα γαϊδουράγκαθα? Θα τα έσβηνα ούτως ή άλλως, χαίρομαι πάντως που το ζήτησες. Καταλαβαίνω ότι το θέαμα δεν είναι ευχάριστο σε κανέναν. Μένει να βρούμε τρόπους να το διορθώσουμε και όχι να το ανεχόμαστε παθητικά.


<br><br>Η δημοσίευση επεξεργάστηκε από: Μαρία Λ, at: 22.04.07 13:35

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.172 δευτερόλεπτα

Πες Το

adelfotita - 24/10/2023 - 11:34

ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023, 9.30 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΑΡΤΙΝΗ ΓΙΑ ΛΟΥΚΟΥΜΙ ΚΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΟ.

adelfotita - 20/10/2023 - 15:39

Έφυγε για το μεγάλο ταξίδι η Γιαννούλα Διώχνου (το γένος Μάκου). Ζούσε στον Καναδά κι εκεί θα γίνει και η κηδεία. Θερμά συλλυπητήρια στους δικούς της, Κώστα Διώχνο και τον γιο τους Νίκο.

adelfotita - 15/01/2023 - 12:15

ΧΟΡΟΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΙΤΩΝ 19 ΦΛΕΒΑΡΗ, 12.30 ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΟΥ!ΤΑΒΕΡΝΑ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 238.

adelfotita - 31/12/2022 - 01:45

30/12/22 "Έφυγε" σήμερα η Βασιλική Δρόσου, το γένος Λαμπρίδη. Ετών 100. Η κηδεία θα γίνει αύριο, ώρα 12 το μεσημέρι, στο Κάτω Ζάλογγο όπου και διέμενε με τον γιο της Γιάννη. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά της και καλό της ταξίδι...

adelfotita - 10/09/2022 - 11:04

"Έφυγε" ο Σταύρος Μαρτίνης, ο αγαπημένος μας Τσιαβέλης. Αυτή την ώρα η κηδεία του στον Αη - Δημήτρη. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
Cancel

Ημερολόγιο

Σάββατο
20
Απριλίου
2024
Ανατ.: 06.44
Δύση: 20.10
Σελήνη
11 ημερών
Σάββατο του Ακαθίστου, Θεοδώρου Τριχινά, Αθανασίου και Ιωάσαφ
1453
Ο πλοίαρχος Φλαντανέλλας εισέρχεται στον Κεράτιο κόλπο και εφοδιάζει την πολιορκούμενη Κωνσταντινούπολη.
1821
Οι Έλληνες επαναστάτες του Γαλατσίου Μολδαβίας καταστρέφουν την γέφυρα του ποταμού Σερέτη.
1941
Υπογράφεται στο Βοτονόσι Ηπείρου το Πρωτόκολλο συνθηκολογήσεως του Ελληνικού Στρατού.
1943
Στην τοποθεσία Λυκόχωρος της Βουνιχώρας Παρνασσίδος γίνεται η επίσημη τελετή ορκωμοσίας των ανδρών του 5/42 Συντάγματος Ευζώνων.

Τελευταίες Συζητήσεις

Τελευταία Σχόλια

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com